Home

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom turystów oraz korzystając z gościnności miasta Uniejów, w czerwcu 2013r. w sąsiedztwie wiatraków i Zagrody Młynarskiej otworzyliśmy filię naszej wioski. Tym samym wioska indiańska stała się kolejną atrakcją turystyczną, z której mogą korzystać goście odwiedzający Miasto – Uzdrowisko Uniejów.

Wkraczając do wioski stylizowanej na obozowisko Indian z Wielkich Równin, można przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie Rdzennych Mieszkańców Ameryki Północnej. Podczas oglądania bogatej kolekcji eksponatów, usłyszą Państwo, jak przewodnik z pasją opowiada o tajemniczym i fascynującym świecie Indian, ich życiu codziennym, tradycjach, muzyce i przyrodzie, z którą byli nierozerwalnie związani. Po zwiedzaniu wioski z przewodnikiem i zdobyciu wiedzy na temat życia i różnorodności kultur Indian Ameryki Północnej będzie czas na sprawdzenie się w indiańskich konkurencjach, czyli strzelaniu z łuku i indiańskiej dmuchawki, rzucie włócznią, czy walkach na równoważni czejeńskiej.

Pobyt w wiosce indiańskiej jest połączeniem edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą na świeżym powietrzu. To optymalna forma spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  • Sezon trwa od 01.05 - 31.08 każdego roku
  • Przerwa wakacyjna w sezonie 2016 od 23.07 - 29.07
  • W okresie wakacyjnym Wioska Indiańska w poniedziałki nieczynna !!!!