Grupy zorganizowane

OFERTA JEST ZGODNA Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ I ZOSTAŁA SKONSULTOWANA Z NAUCZYCIELAMI ZE SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI W ŁODZI I WOJEWÓDZTWIE.

Solca Mała to takie miejsce na ziemi, w pobliżu Łęczycy, gdzie mogą się spełnić nasze marzenia i dziecięce fantazje. W tym miejscu każdy - duży i mały - ma możliwość podróży w czasie i przeniesienia się w wyobraźni do tajemniczego i kolorowego świata Indian Ameryki Północnej.

ZAPRASZAMY DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ „TATANKA” w Solcy Małej.

W tym urokliwym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich namiotów tipi można zobaczyć i doświadczyć, jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indiańskie opowieści zabiorą nas w niezwykłą podróż życia i pozwolą przeżyć niezapomniane chwile. Pod czujnym okiem przewodników należących do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian oraz mających doświadczenie w pracy z młodzieżą i dziećmi, wszyscy odwiedzający wioskę będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę, zainteresowania, a także sprawdzić się w różnych indiańskich konkurencjach. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą jest najlepszą formą zdobywania wiedzy i uczenia się.

JEDYNA W POLSCE INDIAŃSKA ZIEMIANKA

Na terenie wioski indiańskiej „TATANKA” w Solcy Małej powstała jedyna w Polsce ziemianka wzorowana na domostwach Indian Hidatsa, Mandan i Pawnee. Znajduje się w niej muzeum z jedną z najbogatszych, systematycznie poszerzanych kolekcji replik indiańskiego rękodzieła. Wszystkie eksponaty są wykonane z naturalnych materiałów takich jak skóry, pióra, kolce igłozwierza, kości, czy włosy. W ziemiance znajdują się też stroje bogato zdobione szklanymi koralikami, przedmioty codziennego użytku, broń, instrumenty muzyczne i zabawki. W centralnym miejscu wioski znajduje się ognisko.

W ŚWIECIE MUZYKI

Podczas pobytu w wiosce indiańskiej ze wszystkich stron otacza nas muzyka. Począwszy od odgłosów natury, poprzez szmery grzechotek, melodyjne tony indiańskiego fletu, aż po rytmiczne odgłosy bębnów zachęcających do wspólnego śpiewu i tańca. W czasie wycieczki każdy uczestnik będzie miał możliwość nauczenia się indiańskiej pieśni i tańca.

W ŚWIECIE PRZYRODY

Tajemniczy i pasjonujący świat zwierząt był nierozerwalnie związany z kulturą i życiem Indian Ameryki Północnej. W wiosce indiańskiej „TATANKA” zwiedzający przekonają się o tym na każdym kroku, zarówno oglądając bogatą kolekcję eksponatów, jak i w mini zoo, gdzie będą mogli obcować z żywymi zwierzętami z Ameryki Północnej takimi jak szop, czy skunks.

PRZYGODA NA WYPRAWIE

Wkraczając w fascynujący świat Indian otwieramy drzwi prowadzące do niezwykłych przeżyć, jakie czekają na uczestników w czasie indiańskiej wyprawy. Z malunkiem na twarzy łatwiej jest pokonać liczne przeszkody i polować strzelając z łuku. Po takiej przygodzie kiełbaska upieczona nad ogniskiem ma niepowtarzalny smak, a legenda, opowiadana przez przewodnika, potęguje niesamowitą atmosferę.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników wycieczek zapewniamy sprawdzony, ogrodzony teren i doświadczonych, rozważnych przewodników.

Mając na uwadze ciągłe podnoszenie jakości naszych usług, stale i systematycznie wzbogacamy naszą kolekcję o nowe eksponaty, mini zoo o nowe zwierzęta, a program wycieczki o nowe atrakcje.

EDUKACJA, ZABAWA, PRZYGODA, KULTURA

Zapraszamy serdecznie umówione wcześniej wycieczki ze szkół i przedszkoli, kolonii i półkolonii na niecodzienną lekcję historii, etnografii, geografii, przyrody i muzyki na świeżym powietrzu.

Podczas 2,5 godzinnego programu wycieczki oprócz zwiedzania skansenu i muzeum z przewodnikiem, który opowiadając o eksponatach przybliży życie i zwyczaje Indian, proponujemy:

 • Indiański tor przeszkód
 • Strzelanie z łuku
 • Rzuty włócznią i rzutkami do celu
 • Rzuty na bizonie rogi
 • Wyścigi żółwi
 • Malowanie twarzy
 • Połów rybek
 • Walki na równoważni czejeńskiej
 • Legenda opowiadana
 • Nauka pieśni i tańców indiańskich
 • Sklepik z pamiątkami

W trakcie programu jest możliwość upieczenia przywiezionych przez siebie kiełbasek

W przypadku niesprzyjającej pogody zajęcia prowadzone są w ogrzewanej indiańskiej ziemiance lub największym w Polsce namiocie tipi czy w jurcie.

Program i zabawy dostosowujemy do możliwości oraz wieku uczestników.

Po realizacji programu do dyspozycji uczestników wycieczki jest plac zabaw oraz mini zoo, w którym dzieci mogą poznać zwierzęta pochodzące z Ameryki Północnej, wśród nich szopa pracza i skunksa.

Dodatkową atrakcją w sezonie od lipca do września będzie labirynt w kukurydzy.

Po ustaleniu z opiekunami, istnieje możliwość zwolnienia z opłat dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

W zależności od ilości uczestników program trwa od 1,5 do 2,5 godziny (na jeden blok programowy, możemy przyjąć, maksymalnie 60 dzieci)

Możemy odwiedzić Waszą szkołę, przedszkole z cyklem pt.” Indiańska opowieść”. Do wyboru mogą być trzy spotkania:

 • Indiańskie narody
 • Zwierzęta w kulturach Indian
 • Muzyka w kulturach Indian

Serdecznie zapraszamy do Wioski Indiańskiej zorganizowane grupy od poniedziałku do soboty w godzinach:

8.30-11.00, 11.30-14.00, 14.30 -17.00.

Cennik:

Program dla grup- koszt przy grupach powyżej 30 osób- 40 zł od uczestnika.                                                                 

Koszt przy grupach poniżej 30 osób – 45 zł od uczestnika

Jeden opiekun na 10-ro dzieci wstęp wolny. Większą liczbę opiekunów ustalamy indywidualnie.

Osoby indywidualne zapraszamy w niedziele od godziny 11.00 do 18.00.

Rezerwacje telefoniczne Kontakt: 504 184 207

Istnieje również możliwość zorganizowania imprez okolicznościowych tj. imienin, urodzin itp.

Każdego roku, w kwietniu, można skorzystać z promocji. Zadzwoń i sprawdź!