Osoby indywidualne

Zapraszamy indywidualnych turystów wraz z rodzinami do spędzenia wolnego czasu w Wiosce Indiańskiej „TATANKA”.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem proponujemy ciekawą opowieść przybliżającą kulturę Indian Ameryki Północnej. Opowieść ta jest poparta licznymi eksponatami gromadzonymi od dwudziestu lat przez właściciela należącego do Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.

W Wiosce Indiańskiej do dyspozycji zwiedzających jest jedyna w Polsce indiańska ziemianka o powierzchni przekraczającej 100m2, w której urządzono klimatyczne muzeum. Obok kilkunastu tipi znaleźć można też indiańską saunę, tradycyjny indiański cmentarzyk i travois, czyli indiański środek transportu.

Po zakończonym zwiedzaniu zachęcamy do pozostania na terenie ośrodka i skorzystania z innych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku, rzut włócznią, rzutkami do celu, rzut na bizonie rogi, walki na równoważni czejeńskiej, malowanie twarzy. Na terenie wioski znajduje się również plac zabaw, mini zoo oraz ognisko.

W okresie od lipca do września czynny jest labirynt w kukurydzy.

Cennik:

  • Zwiedzanie wioski z przewodnikiem : os. dorosła- 20 zł, dzieci od 3-15 lat -12 zł, zwiedzanie  bez przewodnika  wszyscy po -10 zł
  • Strzelanie z łuku (10 strzał) - 5 zł
  • Rzuty włócznią (10 razy) - 5 zł
  • Rzuty na bizonie rogi, rzuty do celu, strzelanie z indiańskiej dmuchawki - 5 zł
  • Ognisko – 15 zł
  • Indiański tor przeszkód -5 zł
  • Nocleg w prawdziwym indiańskim Tipi – 400 zł (za wynajęcie całego tipi)

ZAPRASZAMY W WEEKENDY W GODZ 11.00-18.00 

Cena noclegu to pobyt od godziny 14.00 dnia pierwszego do 11.00 dnia następnego i obejmuje wszystkie dostępne w wiosce atrakcje. Oznacza to realizację programu grup zorganizowanych, przejażdżkę konną, wieczorną opowieść przy ognisku, uczestniczenie w karmieniu zwierząt gospodarskich i tych przebywających w mini zoo, nocną wyprawę po labiryncie w kukurydzy.

Jeżeli zdecydują się Państwo na nocleg, należy pamiętać, aby zabrać ze sobą koce, śpiwory, karimaty, a także wszystko to, co może być potrzebne w polowych warunkach.

W jednym z tipi urządzony jest łazienko-prysznic z zimną wodą. Z powodu braku zabudowanych pomieszczeń sanitarnych, toaleta występuje w formie budki TOITOI. Na terenie ośrodka znajduje się również tipi ze źródłem prądu, czajnikiem i lodówką.

Do dyspozycji noclegowych są trzy tipi, które mogą pomieścić po cztery osoby.

Noclegi należy rezerwować wcześniej telefonicznie pod numerem: 504 184 207

Osoby indywidualne, które nie decydują się na nocleg, zapraszamy w weekendy 11.00-18.00

Ślubny plener fotograficzny

Zachęcamy do skorzystania z egzotycznego pleneru ślubnych sesji fotograficznych, jakim jest teren Wioski Indiańskiej „TATANKA” w Solcy Małej gm. Ozorków. Jest to idealne tło dla wszystkich miłośników Indian oraz ludzi spragnionych oryginalnych doznań estetycznych. Do Państwa dyspozycji jest cały teren wioski, namioty tipi, muzeum w indiańskiej ziemiance oraz liczne eksponaty: stroje ,broń, instrumenty muzyczne, sprzęty codziennego użytku. Istnieje również możliwość wykorzystania w sesji indiańskiego konia Appaloosa, przewodników w indiańskich strojach, skór z bizona czy niedźwiedzia.