Zajęcia w placówkach oświatowych

INDIAŃSKA OPOWIEŚĆ

Zimowa oferta Wioski indiańskiej „TATANKA” w Solcy Małej

Proponujemy 3 spotkania edukacyjne:

  • Pierwsze spotkanie – poświęcone kulturze Indian w szerokim tego słowa znaczeniu. Prezentacja różnorodności narodów indiańskich, ich strojów, domostw, zwyczajów, różnic plemiennych i licznych eksponatów z tym związanych poparte niezwykłą, barwną opowieścią.
  • Drugie spotkanie – poświęcone roli zwierząt w kulturze Indian. Zawiera informacje o tym, na jakie zwierzęta polowali Indianie, które z nich były dla Indian święte, w jaki sposób je czcili i szanowali, jakie przedmioty wykonywali wykorzystując poszczególne części ciała zwierząt. Ta opowieść poparta będzie pokazem skór zwierząt takich jak niedźwiedź, bizon, kuna, piór ptaków: orła, jastrzębia, sokoła, sępa i sowy oraz przedmiotów użytkowych wykonanych z części tych zwierząt.
  • Trzecie spotkanie – poświęcone muzyce indiańskiej. Jest to prezentacja różnorodnych instrumentów muzycznych: grzechotek, bębnów i fletów. Porównamy również ich dźwięki, wysłuchamy pieśni indiańskich śpiewanych na żywo z użyciem instrumentów oraz doświadczymy pokazu i nauki tańców indiańskich.

Podczas opowieści dzieci będą zapraszane do czynnego udziału w prezentacji. Oferujemy także możliwość przymierzania nakryć głowy, grania na instrumentach, dotykania skór, piór i przedmiotów codziennego użytku.

W przerwie opowieści proponujemy zabawy ruchowe i wspólne tańce.

Spotkania prowadzone są przez Jarosława Pruchniewskiego, wieloletniego członka Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian.

Terminy spotkań w okresie od 02 listopada do 31 marca należy uzgadniać telefonicznie pod numerem telefonu: 504 184 207

W okresie od 1 kwietnia do 30 października zapraszamy na wycieczki do Wioski indiańskiej w Solcy Małej.

W okresie wakacyjnym zapraszamy kolonie i półkolonie.

Kontakt:

Jarosław Pruchniewski, tel.504 184 207

jarektatanka@indianie.pl