Oferta pikników wyjazdowych

Aby w pełni wykorzystać potencjał Wioski Indiańskiej podczas festynu, proponujemy rozstawienie dwóch tipi, czyli namiotów indiańskich z regionu Wielkich Równin, i urządzenie w jednym z nich wystawy eksponatów skomponowanych tak, by przedstawiały opowieści przybliżające kulturę Indian Ameryki Północnej. Wykorzystanie większej liczby namiotów jest do uzgodnienia.

Podczas festynu oferujemy pokaz tradycyjnych tańców i pieśni indiańskich z regionu Wielkich Równin z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów oraz podkładu muzycznego z płyt CD. Cały spektakl będzie trwał ok. pół godziny.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu grach i zabawach: rzucie rzutkami zakończonymi piórami do celu, strzelaniu z łuku do tarczy, indiańskim połowie ryb, polegającym na łowieniu drewnianych rybek, rzucie na bizonie rogi, czyli zabawie na koordynację wzrokowo- ruchową, polegającej na umiejscowieniu kółeczka przymocowanego rzemieniem na rogu bizona, walki na równoważni czejeńskiej oraz wyścigu żółwi, czyli zabawie zręcznościowej z elementem współzawodnictwa, polegającej na jak najszybszym zwinięciu sznurka z drewnianym żółwiem, malowaniu twarzy.

Będzie również możliwość nauki tańców indiańskich: międzyplemiennego tańca w kręgu - round dance, i tańca myśliwskiego Indian z plemienia Irokezów - aligatora.

Podczas festynu wioskę obsługują cztery osoby w tradycyjnych strojach indiańskich.